poniedziałek, 24 marca 2014

Już mi niosą suknię z WELONEM ;)

Z tiulu, z koronki… haftowany, obszywany perełkami, koralikami, gładki, wykończony mereszką… To tylko niektóre z propozycji. Kiedy myślimy o welonie zdawać by się mogło, że jego dobór nie sprawi nam takiego problemu jak suknia, jednak nic bardziej mylnego… Wybór tego właściwego to nie lada gratka. Welon jest bardzo istotnym elementem stroju panny młodej i stanowi wykończenie całego stroju i przy jego wyborze należy pamiętać, aby pasował jednocześnie do sukni, do postury panny młodej i charakteru uroczystości. 

Oto najważniejsze długości welonów:

http://www.przewodnikmp.pl/artykuly/163-dodatki-panny-mlodej/163-jak-dobrac-dlugos-welonu-

Welony do ramion (długość ok. 50 cm) są szczególnie polecane przy prostych, wąskich
i długich sukniach lub sukniach mocno rozkloszowanych z odcięciem w talii, lecz nie dłuższych niż do łydki.
Welon do linii biustu (długość ok. 65 cm) jest zazwyczaj dwuwarstwowy. Pierwsza jego warstwa kończy się na linii biustu, druga natomiast sięga linii łokcia. Ten typ welonu pasuje szczególnie do sukni bogatych i strojnych.
Welon do łokcia ( długość ok. 70 cm) jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej uniwersalnych rodzajów welonów. Pasuje zarówno osobom niskim, jak i wysokim. Szczególnie polecany jest przy sukienkach w fasonie klasycznym lub A.
Welon do końca dłoni (długość ok. 100 cm) jest równie popularny i uniwersalny co welon długości do łokcia. Tego typu należy unikać jedynie przy sukniach długości 7/8, gdyż optycznie skracają sylwetkę.
Welon „do walca” powinien sięgać za kolana, jednak nie dotykać podłogi. Ten typ welonu prezentuje się szczególnie korzystnie przy sukniach z krótkim trenem.
Welon do podłogi pasuje do długich sukni bez trenu. Powinien sięgać podłogi, jednak nie powinien się po niej ciągnąć. Jest to długość polecana szczególnie osobom wysokim.
Welon kościelny pasuje do sukni z trenem, jednak powinien być od niej nieznacznie dłuższy.
Welon katedralny i królewski (długość ok. kilkunastu metrów) pasuje do sukni z bardzo długim trenem. Ten rodzaj welonu stosowany jest przy bardzo dostojnych uroczystościach wysokiej rangi.


Uff… Przebrnąwszy przez te teorię można dojść do wniosku, że najlepiej jest kierować się sercem i własnym zdaniem. Jeśli coś wam wpadnie w oko nie wahajcie się - w końcu to wasz ślub i to wy macie czuć się wtedy najlepiej i najpiękniej. Jeśli tylko pasuje do waszej sukni i figury, wszystko jest dozwolone.

1 komentarz:

  1. ile długości - nie pomyslałbym :)
    bardzo fajny wpis

    OdpowiedzUsuń