środa, 2 kwietnia 2014

Dziś pod lupę bierzemy prezenty ślubne


Źródło: http://prezentslubny.wordpress.com/


          Ostatnio coraz częściej Pary Młode, nie chcąc zostawiać kwestii prezentów przypadkowi przygotowują ich listę, którą następnie udostępniają zaproszonym gościom. Zazwyczaj wszystko odbywa się drogą elektroniczną, poprzez portale zajmujące się tego typu rzeczami. Każdy kto zdecyduje się na podarunek rzeczowy może wybrać z listy najbardziej odpowiadający mu przedmiot i go sobie „zaklepać”. Pozwala to uniknąć dublowania się prezentów. Według mnie jest to świetny pomysł, który od lat funkcjonuje za granicą. Znacznie ułatwia decyzję co podarować, jak i pozwala uniknąć wpadki, której przecież nikt by nie chciał.

Źródło: http://prezentslubny.wordpress.com/
          Najczęstszym i chyba najbezpieczniejszym prezentem są pieniądze. Ale i tutaj pojawia się problem jaką kwotę należy podarować. Czytałam kiedyś, że wartość prezentu bądź też zawartość koperty nie powinna być niższa od ceny jaką Młodzi płacą za przyjęcie weselne od osoby, ale przecież nie dasz komuś mniej, ponieważ postanowił urządzić mniej wystawne wesele. Osobiście uważam, że kwota powinna być uzależniona od naszych relacji z nowożeńcami. Logiczne wydaje się, że siostrze czy też najlepszej przyjaciółce podarujesz więcej niż koleżance z pracy bądź  kuzynce, którą widziałaś dwa razy w swoim życiu, a na ślub zaprosiła Cię tylko i wyłącznie, bo wypadało.

          Coraz modniejsze stają się również bardziej wartościowe prezenty, takie jak egzotyczna wycieczka czy też sprzęt AGD/RTV kupowane przez grupę przyjaciół czy też współpracowników.
Źródło: http://info.podroze.gazeta.pl/

          Co w przypadku gdy zostaliśmy zaproszeni jedynie na ślub???
Staropolska tradycja nakazuje podarowanie Młodym bukietu kwiatów. Oczywiście, jak każda kobieta uwielbiam je dostawać, ale perspektywa kilkudziesięciu bukietów jest nieco przerażająca, nie uważacie? Poza tym rodzą one nikomu w tym dniu nie potrzebne problemy, bo przecież jak się już je dostanie to wypadałoby coś z nimi zrobić. Dlatego też coraz częściej decydujemy się na alternatywne rozwiązania, takie jak butelka wina, książka, kupon totolotka czy też zabawki, które możemy później przekazać dzieciakom z domu dziecka, czy też zachować dla własnych pociech. Wystarczy na zaproszeniu umieścić krótki wierszyk, w którym wyrazimy swoją wolę co do prezentu, na przykład:

„Bardzo chcemy wszystkich prosić, by nam kwiatów nie przynosić,
Stąd wiadomo ku publice, chcemy z winem mieć winnice,
Niekoniecznie z winnic znanych, za to przez wielu lubianych,
Wino włoskie, bądź też z Chile, co zapewnia miłe chwile.”

„Zamiast kwiaty  nam przynosić,
Bowiem więdną z grawitacją,
Dobrą książkę śmiemy prosić,
Z własną wewnątrz dedykacją.”

„Goście Drodzy, Goście Mili.
Radość byście nam sprawili,
W szczęście nasze inwestując,
Kupon totka nam darując,
Oszczędzacie kwiatów moc,
Co by zwiędły w jedną noc.”Brak komentarzy:

Prześlij komentarz