poniedziałek, 5 maja 2014

Obrączki ślubne

Planując uroczystość nie można zapomnieć o nieodzownym elemencie ślubu, jakim są obrączki. To dowód miłości, który ma zdobić naszą dłoń i co ważne, służyć nam już do końca życia. Przy wyborze obrączek należy kierować się nie tylko ich pięknym wyglądem, ale także funkcjonalnością i wytrzymałością. Wybór obrączek jest olbrzymi, tysiące wzorów i modeli. Zakupu obrączek można dokonać nie tylko w sklepie jubilerskim, można także zamówić w internecie lub u złotnika. Osobiście polecam wybór sklepu jubilerskiego, gdzie nie tylko można fizycznie dotknąć każdego interesującego nas modelu, mona spokojnie poprzymierzać, a także liczyć na fachową poradę sprzedawcy.


                                                http://artis-jubiler.pl/bizuteria/obraczki_slubne_stelmach_wzr_st244,st244


Najważniejsze elementy przy wyborze obrączki to: wzór, profil, wykończenie, szerokość, oprawa, rozmiar i kolor. Równie ważny jest materiał z którego owa obrączka będzie wykonana, ponieważ nie każdy metal będzie odporny na zarysowania.

Dziś sklepy jubilerskie nie proponują tylko okrągłych obrączek. Jeżeli jesteście tradycjonalistami, wybierzcie te okrągłe, jeżeli chcecie wyrazić swą osobowość, możecie pokusić się o wybór odważniejszego wzoru.

 
 
 
Jeżeli chodzi o profil, obrączki mogą być okrągłe, półokrągłe lub delikatnie zaokrąglone. Nie można powiedzieć, który jest najlepszy, trzeba po prostu poprzymierzać i określić w którym najlepiej się czujemy i najlepiej wyglądamy.
 
 
 
                                                 http://www.slubowisko.pl/porady-slubne/tuz-tuz/obraczki-slubne,1754#.U2e3hE2KAiQ
 
Wykończenie obrączki może być matowe lub polerowane. Niezwykle ważny jest odpowiedni rozmiar obrączki, jej obwód a także szerokość. Wszystko zależy głównie od płci, ponieważ mężczyźni, często dobrze zbudowani preferują szersze obrączki niż ich przyszłe żony, szersza bowiem po prostu lepiej wygląda i na pewno nie zgubi się na tle ich sylwetki. Panie zwykle mają drobne dłonie, mogą sobie pozwolić na węższe obrączki ze zdobieniami. Dzisiejsza moda pozwala na zupełną dowolność przy wyborze obrączek, tak więc Młodzi nie muszą iść na kompromisy w tej kwestii, każdy będzie w końcu nosił, to co sam sobie wybrał i co mu się podoba.
 
                                                     http://www.okazje.info.pl/odziez-i-obuwie/obraczki/wroclaw/miasto.html


Kobiety coraz częściej decydują się na obrączki ze zdobieniami, często wybierają obrączki z lśniącymi kamieniami. Mogą to być kamienia szlachetne lub syntetyczne. Najbardziej pożądanym, ale i najdroższym jest brylant, czyli oszlifowany diament. Wybierając oprawę należy zastanowić się nad grawerem. Często Młodzi decydują się na datę ślubu, równie popularne jest grawerowanie imion.
Materiał z jakiego wykonana jest obrączka ma wpływ na jej trwałość i odporność na uszkodzenia. Złoto jest metalem miękkim, mało odpornym na zniszczenia.
Dość trwałe jest białe złoto, które powstaje przez dodania do żółtego złota metali, jak nikiel, rod, cynk, pallad i srebro. Ciekawym pomysłem jest również zakup obrączek z czerwonego złota lub wkomponowania elementu czerwonego złota do klasycznej obrączki. Innym metalem na wykonanie obrączek może być platyna, która jest niezwykle trwała, jednak trzykrotnie droższa niż pozostałe metale. Najtańsze, co wcale nie oznacza, że najgorsze będą obrączki z tytanu.                                                                      http://artis-jubiler.pl/bizuteria/wszystko/diamenty
 
Wybór obrączek jest duży, po sprawdzeniu czy żaden z preferowanych metali lub kamieni Was nie uczula, pozostaje najważniejsze, by obrączki służyły przez długi czas i były nierozerwalną częścią udanego małżeństwa.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz